تاثیر مشاوره خیانت در خیانت های زناشویی

خیانت به معنای عهدشکنی در ازدواج یا رابطه عاطفی است که در آن دو طرف به یکدیگر متعهد شده اند. رابطه خیانت آمیز، “رابطه پنهانی” یکی از زوجین با شخص یا اشخاص دیگری است که  این مسئله می‌تواند بر رابطه و طرفین آن فشار و بار روانی شدیدی ایجاد کند تا حدی که فرد خیانت دیده نشانه های شدید استرس پس از سانحه مانند گوش بزنگی، اضطراب بالا، فلش بک و کابوس، دردهای شدید عضلانی، دوری گزینی و بی تفاوتی، خشم و عصبانیت و یا احساس گناه شدید را تجربه کند.

 حوزه خیانت امروزه از آنجایی که مفاهیم و مولفه های جدیدی مانند فضای مجازی وارد ساختار روابط شده است، نیاز به نظرخواهی زوجین و رسیدن به یک مفهوم مشترک را  دارد و مشاوره خیانت میتواند راهکاری برای این مشکل باشد.

برخی از افراد خیانت را تنها محدود به حوزه رابطه جنسی می دانند در حالی که در تحقیقات نشان میدهدروابط عاطفی پنهانی نیز می تواند اثرات مخربی در رابطه زوجین داشته باشد.

بهترین واکنش در برابر خیانت همسر چیست؟

اگر به تازگی متوجه خیانت همسرتان شدید، در صورتی که هنوز همسرتان نمی داند ابتدا با وی در فرصت مناسب صحبت کنید، و اطرافیان و به خصوص فامیل و پدر و مادر را در جریان موضوع  قرار ندهید. بهترین کار در چنین مواقعی مشورت گرفتن از متخصصان مشاوره خیانت در این زمینه است. متخصصان زوج درمانی و کسانی که در حیطه خیانت کار می کنند، می‌توانند بهترین راهنمای شما با توجه به موقعیت زندگی تان می باشند. مراجعه به متخصص منطقی ترین کاری است که در آن شرایط می‌توانید انجام دهید.کمبود صمیمیت و عدم رضایت زناشویی و عدم مهارت کافی در برقراری ارتباط موثر و حل مسئله و یا کنترل خشم و سازگاری پذیری پائین نیز میتواند از عوامل محیطی و مهارتی مهم دبروز خیانت باشد.

مشاوره خیانت

در برخی موارد افراد جهت بالا بردن اعتماد به نفس و یا فرار از واقعیات و سختی های محیطی خیانت می کنند. تمایل به داشتن تجربه جنسی جدید نیز می‌تواند منجر به برقراری رابطه مخفیانه شود. برخی دیگر نیز رابطه مخفیانه را برای تجربه صمیمیت عاطفی و احساسی آغاز می‌نمایند.

راهکارهای پیش بینی و کاهش ریسک خیانت چیست؟

در اولین قدم مشاوره قبل از ازدواج و شناخت زوجین از احساسات و افکار یکدیگر از واجبات است، در مراحل بعدی زوجین باید بدانند برای چه چیزی وارد یک رابطه شده اند، رابطه ای که از اول تعریف مشخصی ندارد، زوجین نگاهشان به رابطه موقتی است  و زوجین هدف خود را از شکل گیری رابطه نمی دانند احتمال خطر خیانت بیشتر است.

در مراحل بعدی زوجین باید نیازها و خلاء های هر یک را به خوبی بشناسند و درصدد رفع آن به کمک یکدیگر باشند، تحقیقات نشان می دهد زوجینی که رابطه خوبی قبل از خیانت داشتند، احتمال بخشش و ایجاد رابطه خوب بعد از خیانت برایشان بیشتر است. در این مسیر کمک گرفتن از متخصص آگاه مطمعنن می تواند ما را از یک سقوط قطعی نجات دهد.

در انتها باید این نکته را یاد آور شد که چه در معرض خیانت باشیم و یا به ما خیانت شده باشد و یا خیانت کرده باشیم در هر صورت همیشه راهی هست که دیگر اشتباهاتمان را تکرار نکنیم .  و مهم است بدانیم که هیچ رابطه ای یک طرفه و از یکسو تخریب نمی شود و به خیانت منتهی نمی گردد هرچند که توجیهی برای آن نیست ولی هردو طرف در تخریب رابطه سهم دارند .

به همین دلیل است که در این شرایط مراجعه به مشاوره خیانت کمک می کند تا سهم خود را بیشتر ببینیم ، اشتباهاتمان را بشناسیم و در مقابل اتفاقی که افتاده است به پذیرش برسیم .
    جهت مشاوره خیانت حضوری در مرکز ( سرو )

    اطلاعات خودرا درج کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود