گروه‌ درمانی

گروه‌ درمانی چیست ؟

یکی از متدهای روان‌ درمانی روشی است به نام گروه ‌درمانی . این روش در طرحواره‌ درمانی هم به کار می‌ رود که کمی نسبت به بقیه روش‌ ها برتری دارد.

محاسن گروه ‌درمانی

 ۱. وقتی که ما بفهمیم مشکلاتی که داریم مختص خود مان نیست و بقیه هم با همچین مسائلی دست و پنجه نرم می‌ کنند حس بهتری پیدا می‌ کنیم.
۲. این که ما در مورد راه‌ هایی که برای مواجهه با مشکلات ‌مان انتخاب کردیم، داخل گروه حرف بزنیم، دیگر اعضای گروه مسائلی یا نکته‌ هایی را در راه ‌حل‌ های ما پیدا می‌ کنند که خودمان نمی‌ توانیم ببینیم‌  ، مثلا زاویه‌ های جدیدی از مساله توسط هم گروهی‌ ها روشن می‌ شود که شاید ما هیچ وقت به تنهایی نتوانیم ببینیم‌.
۳. این که ما بدانیم بقیه اعضای گروه چطور با ترس‌ ها و مشکلات‌ شان رو‌ به‌ رو شدن و به آن غلبه کردند، به ما انگیزه و امید می دهد . به این فکر می‌ کنیم که اگر بقیه توانستن با فلان مساله کنار بیایند پس من هم می‌ توانم.
۴.گروه‌ ها باعث می‌ شوند علاوه بر این که یاد بگیریم با مسائل شخصی‌ مان کنار بیاییم، بتوانیم مهارت‌ های اجتماعی‌ مان را هم تقویت کنیم و یاد بگیریم با مردم چطور معاشرت کنیم.

گروه‌ درمانی منفعت‌ های زیادی دارد ولی در کشور ما آنقدرها جا نیفتاده که مردم به سمت این روش بروند، چون ترجیح می دهند مشکلاتشان را برای خودشان به شکل راز نگه دارند ولی باید بدانیم که این روش سال‌ هاست در کشورهای پیشرفته جا افتاده و مردم از آن به صورت جدی استفاده می‌ کنند و از نتایج فوق العاده‌ اش بهره می‌ برند.
ما در مرکز سرو کارگاه‌ های گروه‌ درمانی و وبینارهایی داریم که در آن‌ ها داخل یه جمع صمیمی با طرحواره‌ هایی که به آن مبتلا هستید آشنا می‌ شوید ، ذهنیت‌ های طرحواره‌ ای را می‌ شناسید و نحوه مقابله سالم با آن‌ ها را یاد می‌ گیرید و مهارت پیدا می‌ کنید که با بزرگسال سالم‌ تان به جنگ صداهای ذهنی ناسالم‌ تان بروید.
شما ترجیح می دهید با مشکلات تان با چه روشی مبارزه کنین؟ انفرادی یا گروهی؟

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!