برون گرا

برون گرا ، حسی، منطقی، قضاوتی

تیپ شخصیتی برونگرا یا تیپ ESTJ: « من انرژي فراواني دارم، بنابراين مي توانم هر كاري را كه بخواهم انجام دهم»

تیپ ESTJ معمولاً از این‌ که مسئولیتی داشته باشد و همه چیز را در کنترل خود داشته باشد لذت می‌برد. او دوست دارد که مسئول باشد و در گرفتن تصمیمات عینی خوب عمل می‌ کند. این تیپ می‌ داند که چگونه کارها را انجام دهد. او درباره هر موضوعی عقیده‌ ای دارد و همیشه از کلمات مناسب استفاده می‌ کند. او در محل کار خود، در سازمان دادن به روش‌ ها، سیاست‌ ها و فعالیت‌ ها عالی عمل می‌ کند. او از زمان و منابع به شکل مؤثر استفاده می‌ کند تا نتایج ملموس و فوری بگیرد. تیپ ESTJ دوست دارد حساب شده ریسک کند و به محیط‌ های با ثبات و قابل پیش‌ بینی علاقه دارد.

 

افراد برون گرا چه کسانی هستند؟

این افراد در محل کار در سازمان دادن به روش‌ ها، سیاست‌ ها و فعالیت‌ ها عالی عمل می‌ کند. از زمان و منابع به شکل مؤثر استفاده می‌ کند. تا نتایج فوری و ملموس بگیرد. برای حل مسئله، رسیدن به نتیجه و پیشرفت آماده است و از دیگران انتظار دارد از خود صلاحیت نشان دهند. به خوبی آنچه را که غیر منطقی است درک می‌ کند. او دوست دارد که ریسک‌ های حساب شده بکند. او محیط باثبات و قبال پیش بینی را دوست دارد اما اطرافش پر از انواع آدمهاست. در بهترین حالت سخت‌ گیر، محکم اما منصف است. می‌ تواند سخت‌ گیر و متوقع باشد. به کسانی که برابر او می‌ ایستند احترام می‌ گذارد، به شرط آنکه آنها واقعیت‌ ها را بشناسند، از قوانین اطلاع داشته باشند و مایل باشند در برابر کارهایشان مسئولیت را بپذیرند. او معتاد به کار است و بسیار تلاش می‌ کند. ممکن است برای رسیدن به خواسته‌ های خود دیگران را پایمال کند.

تیپ ESTJ در ارتباط با دیگران دوست دارد به او مسئولیت داده شود و نقش مشاور را بازی کند. آماده است که از خود گذشتگی کند تا پایبند تعهدات خود باقی بماند. بعد از اتمام کارش می‌ تواند بسیار تفریحی و سرگرم کننده باشد. از بسر بردن اوقات خود با خانواده و دوستانش لذت می‌ برد. ممکن است ساختار، نظم و اراده خود را بر همه تحمیل کند. این تیپ معتقد است که راهش بهترین است. صریح، صادق و رک است. او می‌ تواند ناشکیبا باشد و ممکن است در شنیدن نظرات دیگران و درک احساسات خود و دیگران با دشواری روبرو باشد. ظاهر سختی دارد اما درونش لطیف و ملایم است و با کسانی که به آنها اعتماد کند بسیار ملایم است. دوست دارد برای افراد خانواده و برای سلامتی آنها، هزینه کند. موفقیت و خوشبختی خود را با توجه به کارهایی که در دنیای واقعی انجام می‌ دهند، می‌ سنجد.

تیپ ESTJ دوست دارد اوقات فراغت خود را به شکل مولد و سازنده بگذارند. فعالیت‌ هایی که کار را با برنامه‌ های اجتماعی ترکیب می‌ کنند، مانند گلف بازی کردن با همکاران تجاری و اداری برای آنها بسیار جالب توجه است. می‌ تواند مسئول سازمان‌ های خدمات اجتماعی و فعالیت‌ های داوطلبانه و خیریه باشد. او با خوشحالی زمان خود را صرف کارهایی می‌ کند که آن را باور دارد. در ضمن از تفریح کردن با دوستان و افراد خانواده و از لطیفه گفتن با آنها لذت می‌ برد.

روش برخورد با یک شخصیت برون گرا

 • به نقطه‌ نظرات دیگران گوش فرا دهید.
 • راه‌حل‌ های برد-برد پیدا کنید.
 • تلاش‌ های دیگران را تأیید کنید و به آن‌ ها ارزش بدهید.
 • به کارهایی که به درستی انجام می‌ شوند مهر تأیید بزنید.
 • تنها به چیزهایی که باید اصلاح شوند اشاره بکنید.
 • با کسانی معاشرت کنید که به روش مستقیم و صریح شما احترام بگذارند و از شما مرعوب نشوند.
 • محدودیت‌ های واقع‌ بینانه برای خود و دیگران در نظر بگیرید.
 • از دیگران به همان اندازه که خودتان کار می‌ کنید، کار بکشید.
 • به دیگران نگویید چه باید بکنید و چه باید بکنند.
 • فرض را بر این نگذارید که شما می‌دانید بهترین کار کدام است.
 • به دل و هراس‌ هایتان توجه کنید.
 • تنها به خشم‌ تان توجه ننمایید.

انجام مشاوره فردی می تواند در شناسایی و آموزش بهتر این شخصیت موثر باشد

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!