بهداشت روانی نوجوان

راجع به بهداشت روانی نوجوان

يكي از مهم ‌ترين و پر ارزش‌ ترين دوران زندگي هر فرد نوجواني است زيرا تمامی تحولات و دگرگوني‌ هاي جسمي و رواني از این زمان آغاز می‌ شود و بلوغ نقطه عاطفي در گذر زندگي او از مرحله كودكي به بزرگسالي است.

پذیرش نوجوان

از جمله نکات مهم در بلوغ برقراري ارتباط صحيح با نوجوان است. تغييراتي كه در جسم و روان فرزند شما روي مي‌ دهد نشان دهنده ورود او به دوران بزرگسالي است. او مي‌ خواهد هويت جديدي را براي خودش به دست آورد، طبيعي است كه در برقراري رابطه با او مشكلاتي براي شما والدین بوجود آيد.

گام اول براي ايجاد و تحكيم يك رابطه صميمانه ‌تر و گرمتر با نوجوان، پذيرش نوجوانان با تمام كاستي‌ هاي رفتاري، نقاط قوت و توانايي‌ ها و احساساتش در کنار خود است. اعتماد به نفس او را با كم اهميت جلوه دادن اشتباهات و تقدير از كارهاي پسنديده ‌اش بالا ببريد.

بهداشت روانی نوجوان

نوجوان با قبول تحولات بلوغ مى‌ خواهد هويت خويش را از نو بازسازى كند و این مخالفت و ستيز نوجوانان با والدين خود و عصیان آنان در برابر ارزش‌ ها و دخالت‌ هاى ديگران، تنها براى تثبيت هويت و جدا نمودن هويت خويش از سايرين است.

توقع حرف‌ شنوي از نوجوان حاكي از ارتباط يك طرفه، معيوب و غير قابل دوام است که منجر به سركشي و عصيان نوجوان در برابر دستورات شما مي‌ شود و به رابطه عاطفي و صميمانه بين شما و او لطمه مي‌ زند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!