مهارت فن بیان

لازمه‌ ارتباط خوب و روابط عمومی بالا، تکنیک زبان بدن یا مهارت فن بیان است. برای این‌ که منظورِ خود را به خوبی به مخاطب خود منتقل کنید و همچنین کاری کنید که بقیه از همنشینی و صحبت با شما لذت ببرند بهتر است « فن بیان » خوبی داشته باشید.

اولین عنصری که برای فن بیان خوب نیاز داریم، صدای خوب و  ادای کلمات به‌ صورت کامل است.

مدیریت استرس در فن بیان بسیار شاخص و حائز اهمیت است. اگر فکر می‌ کنید فن بیان قوی ندارید، احتمال دارد به خاطر استرس شما باشد. البته که بخش قابل توجهی از تنش‌ ها و استرس‌ ها ، از جنس فشار روانی هستند و نه استرس.
به عبارت دیگر، این تنش‌ های مقطعی است که باعث فن بیان ضعیف می‌ شود، نه استرس‌ های همیشگی. نبود دایره واژگان قوی یکی از دلایلی‌ است که برای خوب نبودن فن بیان ذکر می‌ شود.
این ‌که در گفتگوهای خود چه اندازه می‌ توانیم از کلمات و واژه‌ های خود برای رساندن پیام استفاده کنیم، موضوع مهمی است. نکته مهم در گسترش دایره لغات استفاده از کلمات به‌ روز و جدید در صحبت‌هایمان است و لازمه آن مطالعه و یادگیری مداوم است. بهترین راه‌ کتاب خواندن است.

 انتخاب سرعت مناسب برای بیان کلمات و جملات ساده و بدیهی ا‌ست. کسانی که به نظرتان قدرت بیان بالایی دارند، به خوبی با سرعت بیان جملات بازی می‌ کنند و به تناسب موضوع صحبت، آن را تغییر می‌دهند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!