کاهش رابطه جنسی

84 / 100

10 دلیل اصلی کاهش رابطه جنسی زوج ها

رابطه جنسی یکی از مهم ترین و حساس ترین مسائل در رابطه زناشویی است. حتی افرادی که درباره شخصی ترین مسائل خود به راحتی صحبت می کنند، با شنیدن این موضوع، سکوت می کنند.

صحبت درباره رابطه جنسی، به خصوص برای زوج هایی که از آن دست کشیده اند، بسیار مشکل است. بسیاری از این افراد با آنکه به مدت قابل توجهی است که با یکدیگر در ارتباط هستند اما، هنوز نسبت به علت کاهش رابطه جنسی شان سردرگم و نامطمئن هستند. آن ها از روی آوردن به سمت پارتنرشان و همچنین این موضوع امتناع می کنند، چرا که هردو از شنیدن یا نشنیدن بعضی حرف ها وحشت دارند.

برای کمک به این افراد تلاش شده است تا لیستی که شامل مهم ترین دلایل کاهش رابطه جنسی زوج ها است، تهیه شود. این لیست به لطف اطلاعاتی است که زوج های مختلف در دهه های گذشته نزد متخصصان و روانشناسان زوج و خانواده در اختیار قرار داده اند. احتمالا بعد از مطالعه این موارد، تا حدودی به آنچه در رابطه تان در حال رخ دادن است، پی ببرید. با در نظر گرفتن این لیست، به شما توصیه می کنم تا درباره رابطه جنسی با پارتنرتان حرف بزنید. سکوت در اینگونه موارد منفعتی ندارد.

1.ترس از شنیدن بعضی واقعیت ها

افراد از فهمیدن اینکه دیگر برای شریک زندگی شان جذاب نیستند، می ترسند. همچنین می ترسند که متوجه رابطه جنسی پارتنرشان با دیگری بشوند. همچنین از اینکه کسی جایشان را بگیرد و تنها بمانند، واهمه دارند. با در نظر گرفتن این دنیای درونی پُر از ترس زوج ها، واضح است که چرا هیچکدام تمایلی به صحبت در این باره ندارند.

2.فقط شریک مالی یکدیگر بودن

رابطه ممکن است به حالت همکاری صرف در امور مالی و رسیدن به خواسته های مادی تبدیل شده باشد. رابطه ای که هردو طرف به شدت کار می کنند و به دنبال رسیدن به سبکی ایده آل از زندگی خود هستند. در این شلوغی، ممکن است که رابطه جنسی و عاشقانه در اولویت هایی پایین تر قرار گرفته باشند و به سمت فراموشی بروند.

کاهش رابطه جنسی

3.خستگی

احتمالا همگی درباره خستگی و تاثیراتی که درکاهش رابطه جنسی دارد، می دانید. در بین هیاهوی مراقبت کردن از فرزندان و حتی والدین، رابطه جنسی جایگاه کم اهمیت تری برای افراد پیدا می کند. فکر کردن درباره رابطه جنسی و در ادامه ورود به آن، در موقعی که انرژی برایتان باقی نمانده، بسیار سخت و دشوار می شود.

4.نگرش منفی به بدن

بدن شما احتمالا با گذشت زمان دچار تغییراتی شده است که می تواند از اثرات بارداری، کم تحرکی، بالا رفتن سن، اضافه وزن و دیگر موارد باشد. دلیل هرچه که باشد، کسی که نسبت به بدن خود احساس بدی دارد معمولا تمایل کمتری به قرار گرفتن در رابطه جنسی دارد، به خصوص با فردی که در ایام جوانی و زیباتر بودن، او را دیده است.

5.راحت بودن در حین رابطه جنسی

هرکسی ممکن است این شرایط را تجربه کند. اما، این شکایت بیشتر از سمت زنان میانسال مطرح است. چرا که با بالا رفتن سن و تغییراتی که در بدنشان رخ می دهد از مقاربت دردناک واهمه دارند و بسیاری از آنان به خاطر احساس شرم و خجالت، از در میان گذاشتن این مشکل با دکتر زنان امتناع کرده و آن را حل نشده باقی می گذارند.

6.بی حوصلگی

به زبان ساده، تازگی نداشتن رابطه جنسی و انجام یک روند تکراری در این زمینه، باعث کاهش رابطه جنسی زوج ها می شود. واقعا چه کسی از انجام دوباره و دوباره یک کار تکراری لذت می برد؟

7.بی اعتمادی بعد از خیانت

شاید پیش آمده باشد که شما و پاتنرتان بعد از خیانت رابطه‌ تان را ترمیم کرده باشید، اما، اعتماد چیزی است که میان شما دو نفر از بین رفته است. واقعا چه کسی می تواند با فردی که نسبت به آن بی اعتماد است احساس صمیمیت و نزدیکی کند؟

کاهش رابطه جنسی

8.رعایت نکردن بهداشت فردی

پارتنر شما ممکن است در شستشوی بدن و دندان هایش قبل از رابطه کمی تنبل شده باشد. این موضوع بسیار حساس و حتی خسته کننده است. بنابراین، رعایت نکردن بهداشت شخصی در حین رابطه جنسی، رضایت از رابطه را از بین می برد.

9.خشم

واضح است که فردی که از پارتنر خود خشمگین است، تمایل زیادی به برقراری رابطه جنسی ندارد. بنابراین بسیار مهم است که زوج ها خشمی را که گاهی نسبت به یکدیگر دارند، برطرف کنند وگرنه این خشم به قسمت های دیگر زندگی مشترک نیز سرایت می کند و رابطه جنسی نیز از این ضربه ایمن نمی ماند.

10.سبک های فرزند پروری متعارض

حتما بارها دیده اید که در ارتباط با فرزندان، یکی از زوجین آسان گیر و دیگری به شدت مقتدر است. اگر مدام بر سر چگونه تربیت کردن درست بچه ها جر و بحث می کنید، بدانید که خانواده بستری استرس زا برای تمام اعضا خواهد بود و نه تنها در تربیت فرزندان موفق نخواهید بود، بلکه در زندگی زناشویی تان نیز از آرامش اثری نمی ماند.

بنابراین، موارد گفته شده را به یاد داشته باشید و بدانید که هرآنچه که به صمیمیت بین شما دو نفر صدمه بزند، موجب کاهش رابطه جنسی و در نتیجه علاقه و سردی روابط شما خواهد شد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!