زوج درمانی

8 نکته کلیدی که نشان می دهد زوج درمانی برایتان سودمند است

به عنوان یک روانشناس، سال های زیادی با زوج ها سر و کار داشته ام. پیش بردن ازدواج هایی که در آستانه سقوط بودند، ایجاد مشارکت در زندگی با وجود خطر ازهم پاشیدگی رابطه، نامزدهایی که برای انتخاب درست قدم های بعدی تلاش می کردند و زوج هایی که با وجود عشق و علاقه زیادی که بینشان بود، به دردسر افتاده بودند. فقط به این دلیل که با یکدیگر کنار نمی آمدند.

زوج درمانی

از کجا بفهمیم که زوج درمانی برای رابطه مان سودمند است و فقط به دلیل تکرار آنچه دیگران انجام می دهند نیست؟ علیرغم اینکه زوج درمانی روشی منطقی برای حل مشکلات رابطه است اما، بیشتر افراد گمان می کنند که برای کمک گرفتن بسیار دیر شده است. پس چگونه تشخیص دهیم که زوج درمانی انتخابی است مناسب برای زمان هایی که اوضاع به درستی پیش نمی رود؟

معمولا هیچوقت شرایط یک رابطه ایده آل و عالی نیست اما وجود برخی موارد، نشان دهنده نیاز جدی رابطه به کمک های تخصصی است. بر اساس سال ها تجربه ام در زمینه زوج درمانی، موارد زیر از مسائلی است که بارها و بارها بین زوج ها پیش می آید و اغلب این مسائل نیازمند مداخلاتی تخصصی و جدی است.

زوج درمانی

  1. تقریبا غیر ممکن است که بعد از دعوا و بحث احساس کنید که پیشرفتی در حل مشکل و یا درک طرف مقابل کرده اید.
  2. زیاد به پایان دادن به رابطه و یا طلاق فکر می کنید اما نسبت به آن دودل و مردد هستید.
  3. معتقدید که شروع بحث و گفتگو با پارتنرتان بی فایده است و بهتر است سکوت کنید، چرا که نتیجه ای ندارد و یا به احتمال زیاد، منجر به دعوا خواهد شد.
  4. از فکر کردن به این که چقدر مسائل بین شما بد پیش رفته اند، احساس ناراحتی می کنید.
  5. وجود یک مثلث در رابطه که می تواند فرد و یا حتی یک موضوع باشد و فضایی رقابتی برای صمیمت بین شما دو نفر ایجاد کند.
  6. والدینتان ازدواجی ناموفق داشته اند و متوجه می شوید که شما نیز در شرایطی مشابه با آن ها قرار دارید.
  7. از پارتنرتان عصبانی هستید و احساس می کنید که این خشم هیچوقت تمام نمی شود.
  8. می دانید که عاشق پارتنرتان هستید اما به یاد آوردن دلایل این عشق برایتان مشکل است.

زوج درمانگرها یاد گرفته اند که تفاوت ها و مشکلات موجود در یک رابطه سالم را درک کنند. وجود فردی متخصص و آموزش دیده به عنوان شخص سوم برای مشاهده، مداخله و ارائه یک  راه حل مرتبط با آنچه در رابطه در حال رخ دادن است، دقیقا همان چیزی است که زوج ها به آن نیاز دارند. به علاوه، مسیری است که به کمک آن می توانید دلایل فلج کننده رابطه را بشناسید و مهارت هایی را نیز برای حرکت کردن در مسیر درست، ارتباط بهتر و مدیریت کردن شرایط  سخت، یاد بگیرید. زوج درمانی راهی است برای یادگیری چگونگی حفظ رابطه در شرایط بد و حفظ ارزش آن با وجود مشکلات و سختی های گوناگون. برای امتحان کردن زوج درمانی، به خودتان مدیون خواهید شد.زوج درمانی

موسسه روانشناختی سروهانا مجموعه ای جوان و پویا با ایده های نو و خلاقانه که خود را بنیانگذار خدمات نوین روانشناختی می داند. سروهانا خودرا ملزم می داند تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات را در قالب کادری مجرب، جوان و خلاق در فضایی امن به شما عزیزان ارائه دهد.در این راه امیدواریم که بتوانیم باعث بهبود سلامت روان جامعه خود شویم. می توانید برای دریافت مشاوره پیش از ازدواج، زوج درمانی، اختلالات جنسی، مشاوره خانواده یا خانواده درمانی، مشاوره خیانت، مشاوره اعتیاد،مشاوره کودک و نوجوان، تکنیک های فرزندپروری به مجموعه سرو هانا مراحعه نمایید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!