تاثیر تحسین

تاثیر تحسین در رابطه زناشویی

آیا تا به حال پای صحبت کسی که دیوانه‌وار عاشق همسرش است نشسته‌ اید؟

آن‌ ها کاملاً خیالبافی می‌ کنند. طوری رفتار می‌ کنند گویی همسرشان ابرقهرمان یا مقدس است. تحقیقات نشان می‌ دهند که زوج‌ های موفق همسرشان را بهتر از آنچه هستند، می‌ بینند. توجه و تحسین همسر همان داستانی است که شما درباره همسرتان به خودتان می‌ گویید و این کار ما را به سوی پیش‌ بینی روابط‌ مان سوق می‌ دهد…

 بهترین چیزی که آینده رابطه را پیش‌ بینی می‌ کند داستانی است که زوجین از زندگی خود می‌ گویند.

این کار ارزیابی نهایی تغییرپذیری از رابطه و شخصیت همسرتان است. بعضی افراد داستانی از روابط‌شان می‌گویند که کاملاً منفی است و همه مشکلات زناشویی و رابطه ‌شان را تعریف می‌کنند. آن‌ ها به چیزهایی که در رابطه از دست داده‌ اند اشاره می‌ کنند.
اما زوج‌ های موفق برعکس عمل می‌ کنند: آنها ویژگی‌ های منفی که همه ما داریم را کوچک کرده و به خصوصیات مثبت همسرشان اشاره می‌ کنند. آن‌ ها بجای خشم، سپاس و قدردانی را نشان می‌ دهند.

 

تاثیر تحسین

همسرتان را علیرغم تفاوت‌ ها همانطور که هست بپذیرید و از تلاش برای تغییر او دست بردارید.

همه زندگی‌ ها؛ خستگی، یکنواختی، مشکلات مالی، دشواری سرو کله زدن با فرزندان، مشکلات رفت‌وآمد با اقوام و خویشاوندان، ناامیدی‌ های عمده زندگی، مشکلات کنار آمدن با تفاوت‌ ها و تضادها و .. را دارند.

تنها تفاوت این‌ است که همین مشکلاتی که ممکن است موجب گسستگی زندگی یک زوج شود می‌ تواند زوج های دیگری را از پیش بیشتر به‌ هم نزدیک کند. تفاوت در عملکرد آن زوج‌ ها و واکنش آن‌ ها به مسائل است نه در خود رویدادها. تاثیر تحسین از همسر خود را دست کم نگیرید.

 

مشاوره خانواده و مشاوره زوجین روانشناسی سرو در خدمت شماست.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!